Święto patrona Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu

,,Wszystko w życiu zależy (…) od rodziny, od szkoły, od rodziców i rodzeństwa, od kolegów szkolnych…” – te słowa Ojca Świętego przyświecały społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu w dniu 21 maja 2008 roku – święta Patrona Szkoły.

 
ŚWIĘTO PATRONA ZESPOŁU SZKÓŁ W STARYM WIŚNICZU
W tym uroczystym dniu pragnęliśmy bliżej poznać małego Karolka, usiąść wraz z nim w szkolnej ławce i snuć wspomnienia o dzieciństwie i latach szkolnych, wrócić do jego „małej ojczyzny – Wadowic”. Zastanowić się nad tym, co sprawiło że był tak Wielkim Człowiekiem? Prześledzić kogo spotkał na swej drodze ku dorosłości? Kto oprócz domu i szkoły kształtował jego postawę i charakter?
Uroczystość rozpoczęła się mszą św., w której uczestniczyli zaproszeni goście, grono pedagogiczne, młodzież Zespołu Szkół. Całość uświetnił występ szkolnego chóru pod dyrekcją mgr Anetty Jasińskiej.Po powrocie do szkoły przed pomnikiem patrona odśpiewano hymn szkoły i złożone zostały kwiaty. Kolejnym punktem uroczystości był cykl prelekcji poświęconych młodemu Karolkowi Wojtyle. Zgromadzeni wysłuchali koncertu chóru z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej pod batutą pani mgr Ewy Rosiek. W krótkiej inscenizacji uczniowie naszej szkoły opowiedzieli o szkole, profesorach, kolegach młodego Karola Wojtyły. Natomiast zajęcia pozalekcyjne stanowiły treść piosenki skomponowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II nr 7 w Bochni.
 
 ŚWIĘTO PATRONA ZESPOŁU SZKÓŁ W STARYM WIŚNICZU
 
ŚWIĘTO PATRONA ZESPOŁU SZKÓŁ W STARYM WIŚNICZU
 
ŚWIĘTO PATRONA ZESPOŁU SZKÓŁ W STARYM WIŚNICZU 
Na zakończenie swym wystąpieniem ks. dr Stanisław Kowalik pomógł zrozumieć młodzieży, w jaki sposób dom rodzinny i środowisko wadowickie kształtowało drogę życiową przyszłego Papieża.
Świętowanie Dnia Patrona już na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości jako wyraz wielkiej czci i szacunku do Ojca Świętego – Patrona Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu, który dla społeczności uczniowskiej wciąż pozostaje wielkim autorytetem i przewodnikiem na drodze życia.
 
ŚWIĘTO PATRONA ZESPOŁU SZKÓŁ W STARYM WIŚNICZU 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz