10-lecie U.K.S. KMITA

TURNIEJ SIATKARSKI O PUCHAR BURMISTRZA NOWEGO WIŚNICZA
z okazji 10-lecia U.K.S. „KMITA”

W dniach 30 kwietnia, 5 i 14 maja 2008 roku odbywał się Turniej o Puchar Burmistrza Nowego Wiśnicza w piłce siatkowej z okazji 10–lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego.
    30 kwietnia odbyły się zostały rozgrywki w kategorii dziewcząt klas gimnazjalnych z terenu naszej gminy, o czym wcześniej już informowaliśmy.
    W poniedziałkowe popołudnie 5 maja w ramach tego Turnieju, w kategorii dorosłych, zmierzyły się ze sobą drużyny z Zespołów Szkół z Nowego Wiśnicza, Starego Wiśnicza, drużyna z Urzędu Miejskiego oraz z Zakładu Karnego z Nowego Wiśnicza. Poziom gry był wysoki. Puchar Burmistrza w tej kategorii zdobyła drużyna z Nowego Wiśnicza do zwycięstwa której, swoją świetną grą, znacząco przyczynił się ks. Krzysztof Wąchała proboszcz parafii w Nowym Wiśniczu. Drugie miejsce zajęła drużyna Straży Więziennej, na trzeciej pozycji uplasowali się siatkarze ze Starego Wiśnicza, miejsce czwarte przypadło zawodnikom z Urzędu Miejskiego.

14 maja, rozgrywkami w piłce siatkowej w kategorii chłopców klas gimnazjalnych, zakończono Turniej o Puchar Burmistrza Nowego Wiśnicza. Najlepszą w tej kategorii okazała się drużyna z Nowego Wiśnicza. Pozostałe lokaty zajęły kolejno drużyny: II –Zakliczyn, III – Kobyle, IV – Krolówka. Uroczystego wręczenia Pucharu w imieniu Burmistrza Nowego Wiśnicza dokonała Maria Białka.
    Turniej o Puchar Burmistrza Nowego Wiśnicza w piłce siatkowej rozpoczął szereg imprez sportowych w Gminie Nowy Wiśnicz, które w ramach propagowania idei aktywnego i czynnego spędzania wolnego czasu, aż do późnej jesieni będą wypełniać i umilać wolny czas dzieciom, młodzieży szkolnej oraz dorosłym.