Nowy Komendant Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu

1 maja podinsp. Piotr Brust dotychczas pełniący funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu odszedł ze służby. Dziękujemy za dwa lata odpowiedzialnie i aktywnie pełnionej służby, rzetelną współpracę z samorządem lokalnym, podjęcie inicjatywy budowy komisariatu oraz osobiste zaangażowanie w pracę w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

    7 maja o godzinie 15.00 w wiśnickim ratuszu odbyło się uroczyste powołanie nowego komendanta. Został nim nadkom. Andrzej Sołczykiewicz.
    Nowy Komendant Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu ma 37 lat. Pracę w  Policji rozpoczął mając 20 lat, przez 14 lat pracował w Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Reprezentując Komendę Powiatową Policji w Bochni na Turnieju Policjant Roku 2006, pokonał 30 konkurentów z pozostałych jednostek garnizonu małopolskiego i został najlepszym policjantem służby kryminalnej w Małopolsce. Wraz z żoną i synem mieszka w Bochni.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz